Ploter

Cięcie i Frezowanie Tworzyw Sztucznych, Plastiku i Poliwęglanu - Ploter CNC

Nasze plotery

Dysponujemy ploterami o powierzchniach roboczych 200x150 cm. Nasz ploter umożliwia frezowanie wysokich elementów.


Cięcie tworzyw sztucznych

Ploter pozwala na wycinanie w materiale niemalże dowolnych kształtów. Cięcie tworzyw sztucznych jest procesem wdzięcznym ze względu na dużą wytrzymałość materiału przy jednoczesnym poddawaniu się obróbce skrawaniem. Dzięki tym pozornie sprzecznym cechom wycinanie tworzyw sztucznych umożliwia uzyskiwanie w krótkim czasie elementów o drobnych i skomplikowanych szczegółach. Przy zachowaniu minimalnej powierzchni wycinanego elementu - zapewniającej utrzymanie go na stole plotera - można uzyskać niemalże dowolne kształty wycięć. Subtelność osiąganych kształtów jest całkowicie niedostępna dla wycinania w drewnie. Z kolei metal jest materiałem trudniejszym, twardszym i wymagającym przy wycinaniu więcej energii – a co za tym idzie więcej czasu lub szczególnej technologii. Jakość kształtów uzyskiwanych poprzez cięcie tworzyw sztucznych uzależniona jest od kształtu i wielkości frezu, prędkości przesuwu głowicy frezującej oraz sztywności urządzenia. Odpowiednio dobierając powyższe parametry można balansować między jakością wycinanego produktu a prędkością wycinania elementów, co przy dużych zleceniach często ma decydujące znaczenie.



Cięcie plastiku

W naszej praktyce często spotykamy się z problemem braku rozeznania w stosowanych w naszej branży materiałach. Zdarza się, że przy opisie swoich potrzeb klienci używają określenia „cięcie plastiku”. Cięcie plastiku jest pojęciem bardzo ogólnym i mieszczącym w sobie wiele tworzyw znacząco różniących się między sobą właściwościami fizycznymi - od łatwych do zarysowania paznokciem po inne, twarde i trudne do przecięcia. Wszystkie można pociąć ręcznie, ale gdy konieczna jest precyzja wycięcia i wysoka powtarzalności kształtu, wtedy niezależnie od rodzaju materiału frezowanie ploterem jest niezastąpione. Więcej o materiałach przeczytasz w dziale zastosowania. Każde z dostępnych w handlu tworzyw sztucznych potniemy na naszych ploterach, dobierając rodzaj materiału w zależności od wymagań wynikających z zamierzonego efektu. Zawsze chętnie pomagamy klientom w doborze właściwego rodzaju tworzywa, tak aby pod hasłem „cięcie plastiku” kryło się to, co zaspokoi potrzeby naszych odbiorców.



Cięcie poliwęglanu

Wiele z naszych produkcji wykonujemy z poliwęglanu. Poliwęglan przy obróbce na gorąco jest materiałem wymagającym, ale również przy gięciu na zimno stwarza trudności. Niemniej jednak czy przy tej, czy przy innej metodzie formowania zawsze konieczne jest wstępne wycięcie formatek materiału lub końcowe odcięcie naddatków technologicznych. Cięcie poliwęglanu nie nastręcza większych trudności. Niemniej jednak przy cięciu poliwęglanu konieczna jest duża uwaga ze względu na łatwość zarysowania tego materiału. Warto tutaj wspomnieć, że końcowa obróbka termoformowanych elementów często wymaga dodatkowego wycinania otworów w wytłoczce. Geometria naszego plotera, a w szczególności wysokość bramy umożliwia obróbkę elementów o wysokości nawet jednego metra. Funkcjonalność ta przydatna jest przy wytłoczkach z każdego materiału, nie tylko podczas cięcia produktów wykonanych z poliwęglanu.



Frezowanie tworzyw sztucznych

Podsumowując, frezowanie tworzyw sztucznych jest czynnością wymagającą uwagi i dbałości o sprzęt, ale poza tym dającą dużą swobodę kształtowania elementów. Ograniczeniem jest wyobraźnia, geometria plotera i kształt frezów – nic więcej. Przygotuj plik w odpowiednim formacie, abyśmy mogli zobaczyć, co chcesz wyciąć i skontaktuj się z nami. Namiary znajdziesz w dziale kontakt.

Frezowanie tworzyw sztucznych najprostszą drogą do realizacji śmiałych pomysłów.

zamykad³o
powrót do oferty