Dysponujemy urządzeniem z możliwością grzania obustronnego.
Dysponujemy urządzeniem o długości gięcia na długości 2 metrów, umożliwiającym gięcie poliwęglanu litego.
W ramach oferowanych przez nas usług znajduje się również gięcie tworzyw sztucznych. Gięcie można wykonywać różnymi metodami, przede wszystkim zaginając na gorąco, ale również na zimno na zaginarkach (poprawnie zwanymi prasami krawędziowymi). Gięcie tworzyw sztucznych na gorąco polega na lokalnym rozgrzaniu materiału wzdłuż krawędzi gięcia, a następnie zagięciu do dowolnego kąta. Takie gięcie nie wymaga użycia istotnej siły, natomiast wymaga utrzymania wygiętego materiału w żądanym kształcie aż do obniżenia temperatury materiału do wartości zapewniającej trwałość uzyskanego kształtu. W naszej firmie dysponujemy krawędziarką z możliwością grzania z obu stron materiału (w odróżnieniu od najczęściej spotykanego grzania jednostronnego), co zapewnia lepszą jakość uzyskiwanej krawędzi gięcia. Wykonujemy gięcie każdą z tych metod, ponieważ są one przydatne do różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Wykonujemy również gięcia o promieniach większych niż grubość materiału wg uprzednio przygotowanej przez nas formy. Możliwości osiąganych kształtów są uzależnione od wybranego materiału. Takie gięcie jest pracochłonne, występuje tu szereg trudności, zwłaszcza z utrzymaniem jednakowości kształtu przy wielu wykonanych elementach. Niemniej jednak podejmujemy się takich zadań, z góry uprzedzając klientów o miejscach, w których mogą wystąpić niedoskonałości produktu. Po przyjęciu właściwych rozwiązań odnośnie do kształtu uzyskujemy satysfakcjonujące efekty.
Spośród ogółu problemu gięcia tworzyw sztucznych można wyróżnić gięcie poliwęglanu. Specyfika gięcia poliwęglanu polega na walce z dużą składową odkształceń sprężystych przy gięciu tego materiału. Co więcej, odkształcenia te charakteryzują się długim czasem relaksacji: do kilkunastu godzinach od zagięcia formowany przedmiot potrafi zmieniać swój kształt. Różnice kątów wynikające z odprężenia mogą wynosić nawet kilkanaście stopni. Niestety reguły nie ma, zjawisko to jest trudne do przewidzenia, uzależnione od jakości i kształtu materiału, jak również od czasu gięcia i sprawności sprzętu. Niemniej jednak opracowując technologię produkcji serii danego produktu potrafimy uzyskać powtarzalność kątów na poziomie od jednego do trzech stopni. Jak widać z powyższego gięcie poliwęglanu jest wyzwaniem, które wymaga dużego doświadczenia i stałej kontroli jakości produkcji. Z dumą możemy powiedzieć, że praca z tym materiałem daje nam dużo satysfakcji z zadowolenia naszych klientów. Wisienką na torcie naszego dorobku gięcia tworzyw sztucznych jest szyba kasku policyjnego, wykonana z dwóch warstw materiału: poliwęglanu i pleksiglasu. Można ją obejrzeć tutaj.
Na zakończenie należy wspomnieć o gięciu pleksiglasu (inaczej mówiąc: gięciu pleksi). Gięcie pleksi (można też pisać „gięcie plexi”) jest prostsze od gięcia poliwęglanu, łatwiej jest uzyskać założony kształt. Niemniej jednak tutaj również produkcja wymaga pieczołowitości, która procentuje uzyskiwaniem efektownych w swej urodzie produktów. Polecamy przyjęcie tego rozwiązania technologicznego tym wszystkim klientom, którym zależy na wysokiej estetyce produktów. Gięcie plexi jest w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem.